9. března 2017, Carolina č. 917

události od 1. do 8. března


Z domova

Studenti budou povinně maturovat i z matematiky, rozhodl Senát

Senát ve středu 8. března schválil dlouho diskutovaný školský zákon, který zahrnuje povinnou maturitu z matematiky. Pokud zákon podepíše prezident, budou z ní od roku 2021 maturovat studenti gymnázií a lyceí. Ostatní střední školy se přidají o rok později. Vedle českého a cizího jazyka se tak matematika stane třetím povinným předmětem. Cílem zákona je zvýšení úrovně matematické gramotnosti, která studentům pomůže lépe se adaptovat na technických oborech.

Filip Kalčák

Audience na Hradě: Miloš Zeman se setkal s nejbohatším Čechem

Kancelář Miloše Zemana navštívil v úterý 7. března podnikatel Petr Kellner, majitel mimo jiné investiční skupiny PPF. „Předmětem diskuse byly ekonomické vztahy s USA, ČLR a Ruskou federací, které pan prezident plánuje v tomto roce navštívit,“ uvedl na twitteru prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman poletí do Spojených států v dubnu na pozvání amerického prezidenta Donalda Trumpa, cestu do Číny má uskutečnit v květnu. Při předloňské návštěvě Číny doprovázel Zemana právě Kellner.

Filip Kalčák

Do práce na kole jezdí i profíci, nabádá celorepubliková kampaň

„Pohyb je dobrý na psychiku,“ radí chirurg Pavel Pafko. „Ta radost, když jedete po cyklostezce a vedle se štosují auta a nemůžou se hnout, je obrovská,“ usmívá se bývalá předsedkyně Akademie věd Helena Illnerová. Oba se stali tváří sedmého ročníku soutěže Do práce na kole, která se uskuteční v květnu. Zájemci mají možnost se registrovat už od 7. března, zúčastnit se mohou také běžci, chodci nebo vozíčkáři.

Kampaň spolku Auto*Mat se snaží motivovat zaměstnance i zaměstnavatele k využívání šetrnějšího způsobu dopravy, čímž prospějí životnímu prostředí i vlastnímu zdraví. Zároveň se snaží upozornit na chybějící zázemí pro cyklisty a podpořit výstavbu cyklostezek. „Naším cílem je reálně měnit města, měnit uvažování politiků i lidí, aby kolo začali vnímat jako normální dopravní prostředek,“ říká koordinátorka projektu Iva Nevečeřalová.

V roce 2016 se do soutěže zapojilo 10 800 lidí a 1 825 institucí a firem, kteří dohromady najezdili a nachodili 2,3 milionu kilometrů. Pořadatelé očekávají, že letošní čísla budou ještě vyšší. Přihlášených měst je už teď 33, o pět více než loni.

Sloganem sedmého ročníku je Do práce na kole jezdí i profíci. „Chceme ukázat, že i lidé, kteří mají náročné zaměstnání a málo času, mohou kolo pravidelně využívat k cestování,“ vysvětluje koordinátorka Lenka Myšáková.

A Illnerová kromě prospěšnosti fyzické aktivity vyzdvihuje i potřebu přirozeného světla: „V denním světle je hodně modrých složek, které nám umožňují lépe si pamatovat, poznávat i se soustředit. Ráno ho potřebujeme, aby nás synchronizovalo s naším 24hodinovým dnem.“

Z tiskové konference Petra Vránová

Soud udělil výjimečný trest: agresivní ženě dal za vraždu 30 let

Verdiktem na 30 let potrestal pražský městský soud Michelle Sudků za vraždu. Té se dopustila loni 21. července v obchodním centru na pražském Smíchově, v den, kdy ji propustili z psychiatrické léčebny v Bohnicích. Nepříčetností se hájila u soudu, znalci však jejím slovům neuvěřili. Odsouzená prokazovala agresivní sklony již dříve, když se pokusila uškrtit dívku.

Filip Kalčák

Ze zahraničí / Bohemika / Slovenika

Chceme stejně kvalitní potraviny jako mají v ostatních státech EU, vyzývají lídři V4

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se na mimořádném summitu ve Varšavě ve čtvrtek 2. března zaměřili na rozdílnou kvalitu potravin ve státech Evropské unie. Země V4 také přijaly společné prohlášení k budoucnosti EU, které předloží na summitu na konci března v Římě.

Zástupci Česka, Maďarska, Polska a Slovenska, které setkání iniciovalo, se shodli na nutnosti důraznějšího postupu vůči rozdílné kvalitě potravin. „Je nepřijatelné, aby v Evropě, kde máme společný evropský trh, existovaly potraviny a potravinářské výrobky, které budou prodávány ve dvojí kvalitě,“ prohlásil český premiér Bohuslav Sobotka. S tím souhlasí i ostatní zástupci zemí V4. Maďarský premiér Viktor Orbán mluvil o nesprávném přístupu Evropské komise.

Znatelný rozdíl v kvalitě potravin, které mají stejný obal i název, avšak se liší obsahem, potvrdilo také sdružení dTest. V4 se dohodla na vytvoření pracovní skupiny, která se bude problémem dvojakosti potravin zabývat. Od Evropské komise nyní zástupci Visegrádu očekávají návrh konkrétních legislativních změn, jež posílí ochranu spotřebitele a zamezí praktikám, které klamou spotřebitele.

Premiéři také jednali o reformě EU a přijali společné prohlášení, ve kterém kladou důraz na udržení společného evropského trhu, zachování společného schengenského prostoru a na ochranu vnější evropské hranice. Toto prohlášení zástupci visegrádské skupiny představí 25. března v rámci výročního summitu v Římě.

Tereza Brůžková

Prezident Zeman získá ocenění Bojovník za pravdu

Během dubnové návštěvy USA prezident Miloš Zeman převezme ocenění židovské organizace Bojovník za pravdu. Uvedl to 2. března v pořadu České televize Události, komentáře budoucí velvyslanec ve Spojených státech amerických a nynější ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček. Tuto cenu dostávají lidé, kteří pozitivně ovlivnili životy Židů jednorázovou akcí nebo dlouhodobou podporou.

Sám prezident se k ocenění vyjádřil o den později. „Já si samozřejmě vážím každého ocenění, které dostávám. Pokud jde o ocenění, na které se ptáte, je zřejmě výrazem poděkování za můj celoživotní vztah ke státu Izrael,“ řekl pro Český rozhlas.

Ostatně v roce 2015 na konferenci Americko-izraelského výboru prohlásil: „Znáte ten známý slogan: Ich bin ein Berliner (Jsem Berlíňan). Nyní musíme všichni říci: Jsem Žid.“ Současně se domnívá, že by se Izrael měl stát členem NATO, a podporuje ho také v preventivní ochraně před Íránem. Ocenění Bojovník za pravdu (anglicky Warrior for Truth Award) udělují židovské organizace spolupracující s newyorskými novinami The Algemeiner. Ty přinášejí zprávy z Izraele a Středního východu. Uznání obdržela celá řada osobností, mimo jiné herečka židovského původu Joan Riversová, současný prezident USA Donald Trump, který cenu dostal v roce 2015, či nositel Nobelovy ceny za mír Elie Wiesel. Cílem cesty, při níž Miloš Zeman ocenění převezme, je především setkání s Donaldem Trumpem.

Natálie Bartlová

Ekonomika

Z ekonomiky jednou větou: Data o nezaměstnanosti a nový zákon o telekomunikacích

* Nezaměstnanost v Česku klesla v únoru o dvě desetiny na současných 5,1 procenta, bez práce tak bylo 380 tisíc lidí, nejméně od roku 2008, jak uvedl ve středu 8. března Úřad práce ČR.

* Vláda ve středu 8. března schválila novelu zákona o telekomunikačních službách, od níž si slibuje snížení cen mobilních služeb.

red

Kultura

České lvy ovládlo drama Masaryk. Získalo rekordních dvanáct cen

Hned dvanáctkrát tleskal zaplněný sál pražského Rudolfina životopisnému dramatu Masaryk. Snímek na předávání filmových cen Český lev proměnil čtrnáct nominací v rekordní úspěch, mimo jiné získal ocenění za nejlepší film, režii, scénář či mužské herecké výkony. Naopak Učitelce devět nominací či Anthropoidu dokonce dvanáct na cenu nestačilo.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří ten film vydupali ze země, protože Masaryk nevznikal úplně snadno. Všichni, kdo na něm dělali, si tak trochu sáhli na dno. Jsem rád, že byl film oceněný, protože si to zaslouží,“ prohlásil jeho režisér a scénárista Julius Ševčík v sobotu 4. března v přímém přenosu České televize.

Masaryk získal ocenění za nejlepší masky, kostýmy, výpravu, hudbu, zvuk, střih nebo kameru. Za mužský herecký výkon ve vedlejší roli převzal skleněný kužel Oldřich Kaiser za ztvárnění Edvarda Beneše a Karel Roden za roli politika a diplomata Jana Masaryka. Snímek předčil Hořící keř, který si v roce 2013 odnesl jedenáct sošek.

„Ukážeme Hollywoodu, jak se to dělá,“ poznamenal Jiří Bartoška, když s Evou Zaoralovou, oba čerství nositelé cen za mimořádný přínos české kinematografii, vítězný film vyhlašovali. Narážel na nedorozumění na letošních Oscarech, kdy omylem vyhlásili nejlepším filmem roku La La Land, ale cenu ve skutečnosti získal snímek Moonlight.

Po přenosu však byl Bartoška k Masarykovým triumfům i kritický. „Je to trochu nefér, trochu levárna,“ citoval ho iDnes.cz. Kritizoval fakt, že se film do širší distribuce dostává až 9. března (k výročí nevyjasněné Masarykovy smrti 10. března 1948). Tvůrci ho ovšem nechali promítnout pouhých sedm dnů před koncem minulého roku v jediném kině, aby splnili pravidla České filmové a televizní akademie.

V hlavní i vedlejší ženské roli triumfoval film Já, Olga Hepnarová. Sošky si odnesly polská herečka Michalina Olszańská za roli Hepnarové a Klára Melíšková (za roli její matky). Seriálem roku se stala Pustina, v kategorii nejlepší dramatický televizní film nebo minisérie uspěl Zločin v Polné, nejlepším dokumentem je Normální autistický film. Nestatutární Cenu filmových fanoušků získal Anthropoid.

Anna Musilová

Na úspěšné kriminálky navazuje Spravedlnost. Staví na motivu zločinu a trestu

Není to obvyklá detektivka. Jméno vraha se totiž diváci dozvědí hned v prvních minutách případu. Ani se po něm nepátrá, naopak, policista se ho snaží ochránit. I tak vypadá Spravedlnost, třídílná minisérie, která začne v neděli 12. března na ČT1. Snímek líčí rekonstrukci události, co jí předcházelo i možné dopady. V hlavních rolích se představují Ondřej Vetchý, Jitka Schneiderová nebo Martin Finger.

„Natáčení mělo perfektní tempo, nikdo jsme nezaháleli. Musím říct, že tato práce pro mne nebyla ztracená bez ohledu na to, jak by to dopadlo,“ uvedl na novinářské projekci 1. března Ondřej Vetchý, který ztvárnil policejního vyšetřovatele Richarda.

Režie se ujal Peter Bebjak, který předtím pracoval například na kriminálním televizním seriálu Případy 1. oddělení. Ten se také podílel na scénáři s Tomášem Bombíkem. Nosnou myšlenkou minisérie je zločin a trest. Hlavní vyšetřující policista má na starosti případ vraždy, o níž ví, že ji spáchala jeho dcera Lili (Elizaveta Maximová). Den před začátkem vyšetřování se mu totiž sama přiznala a on jí pomáhal zahladit stopy. Nyní je jeho úkolem odvést podezření co nejdále od své rodiny. V průběhu vyšetřování se ale objevují důkazy, které jsou v rozporu s výpovědí jeho dcery.

„Morálně čisté postavy jsou jen v pohádkách,“ poznamenal režisér Bebjak. „Mě z hlediska příběhu zajímají daleko více lidé, kteří mají své chyby. Lidé, kteří se dostávají do hraničních situací, a v tomto momentu se ukáže, kdo je morálně čistý.“ Kromě kriminální zápletky se tedy diváci České televize mohou těšit i na psychologické drama.

Z novinářské projekce Maria Gorbatova

Začal festival Jeden svět: Dobrý pošťák přináší zneklidňující zprávy

Pošťák Ivan kandiduje na post starosty ve vymírající vesnici blízko tureckých hranic. Rád by v chátrajících domech ubytoval uprchlíky, kteří vesnicí často procházejí. Proti němu stojí kandidát slibující obnovení komunismu, který se vůči uprchlíkům ostře vymezuje, a blíží se volby… Komorní drama Dobrý pošťák nastolující otázky migrace zahájilo v pondělí 6. března devatenáctý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

„Jako téma letošního ročníku jsme zvolili Umění spolupráce. Je to naše reakce na rozdělený svět plný nejistoty a populismem přiživovaného strachu z neznámého. Pokládáme za důležité zaměřit pozornost na vzájemnou spolupráci. Na komunikaci. Na snahu hledat řešení. Na empatii a sdílení,“ uvedla ředitelka festivalu Hana Kulhánková.

Dobrý pošťák se s dalšími 11 dokumenty utká o ceny za nejlepší film a režii v kategorii Mezinárodní soutěž. Diváci si mohou vybrat ze 121 dokumentů z přibližně 70 dalekých i blízkých zemí v tematických okruzích Máte právo vědět, Česká soutěž, Volte změnu, Sen o Evropě, Kdo je tady normální?, Rodinné štěstí a Tváře města. Dále mohou diváci navštívit některou z virtuálních realit v rámci doprovodného programu Jeden svět interaktivně a vyzkoušet si například pocity člověka v americkém vězení nebo prasete na jatkách.

Festival jako první v České republice se otevírá také nevidomým, neslyšícím, mentálně postiženým a lidem s omezenou hybností. „Kultura je podle Všeobecné deklarace lidských práv základním lidským právem, stejně jako třeba právo na informace. Náš festival se proto snaží být co nejotevřenější: speciálně jsme upravili několik projekcí, připravili jsme audio popisy pro nevidomé a slabozraké diváky a speciální titulky pro neslyšící a nedoslýchavé,“ řekla Kulhánková. Festival potrvá v Praze do 15. března a poté se přemístí do dalších 32 českých měst a do Bruselu.

Z kina Lucerna Eliška Beranová

Černá a bílá v galerii Hollar: Světlo v mezzotintě

Pražskou galerii Hollar na celý březen zaplnilo světlo – Světlo v mezzotintě. Výstava grafik představuje pět českých autorů – Jana Híska, Jana Jedličku, Petra Nikla, Jindřicha Wallu a zejména Dalibora Smutného, který se věnoval mezzotintě na nejvyšší úrovni celoživotně.

Styl mezzotinty se nejčastěji využíval k portrétům, ty ovšem na výstavě k vidění nejsou. Autoři jsou většinově malíři, což se odráží i v jejich grafikách. Obrazy mají především abstraktní ráz, ale objevují se zde i krajinky či třeba andělé a květiny; proto se výstava dělí na dvě obsahové části. Každý autor totiž pojímá techniku mezzotinty jinak – Smutný, Jedlička a Walla se věnují abstraktnímu pojetí, Nikl a Hísek spíše tomu figurálnímu a rovněž krajinkám.

Tuto grafickou techniku netvoří linie, jak je tomu u grafiky běžné, nýbrž plochy jemně odstupňovaných barev – černé a bílé. Právě díky těmto přechodům mezzotinta jakoby evokuje malířské podání. Technika mezzotinty se zakládá na bodovém rastru a autor tu v podstatě modeluje tvary díky odstupňování tónu zvolené barvy. „Náročnost kladená na autory je právě důvodem, proč se mezzotintě věnuje tak málo umělců,“ vysvětlila na vernisáži 1. března kurátorka výstavy Markéta Kroupová.

Tato grafická technika vznikla v 17. století v Německu, jejím objevitelem byl Ludwig von Siegen. Mezzotinta se pokládá za jednu z nejpůsobivějších technik, protože výsledný obraz hraje celou škálou odstínů zvolené barvy. „Nejpůsobivěji vypadá právě ta temná čerň,“ dodala Kroupová. Výstava potrvá do 26. března a všechny vystavené práce je možné si zde zakoupit.

Z vernisáže Anna Julie Řehořová

Sport

Úspěšné HME: Atleti vezou z Bělehradu sedm medailí

Skvělé výkony předvedli čeští atleti na halovém mistrovství Evropy 2017 v Bělehradu. V Kombank aréně, která hostila 3. – 5. března evropský šampionát, získala česká atletika sedm medailí, čímž vyrovnala nejúspěšnější představení z Gentu roku 2000. „Je to úžasný,“ prohlásil pro ČT šéftrenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

Fenomenální Pavel Maslák potvrdil svou dominanci v halových podmínkách a doběhl si na 400 metrů pro zlatou medaili v nejlepším evropském čase sezony 45,77 sekundy. Jako první běžec v historii získal třetí halové zlato v řadě. „Znamená to pro mě, že jsem výjimečný,“ řekl sebevědomě pro Českou televizi. Svou sbírku z letošního šampionátu „havířovský drak“ rozšířil o bronzovou medaili ze závodu mužů na 4x400 metrů. Česká štafeta ve složení Patrik Šorm, Jan Tesař, Jan Kubista a Pavel Maslák obhájila třetí místo z domácího šampionátu především díky Maslákovu drtivému finiši na posledním úseku.

Největším překvapením v medailovém výčtu je rozhodně překážkář Petr Svoboda, který napsal krásný bronzový příběh. Nejstarší účastník na startu vyrazil do závodu z první dráhy a zaznamenal svůj nejlepší čas sezony 7,53 vteřin. O jeho 3. místě musel rozhodnout až fotofiniš, ve kterém těsně porazil Francouze Garfielda Dariena. „Je to nejkrásnější pocit světě. Teď se to nedá popsat, všechno mi to dojde,“ uvedl. První medaili z haly si veze čtvrtkařka Zuzana Hejnová. Do finále vybíhala ze čtvrté dráhy a nad její síly byla jen Floria Gueiová z Francie. Medaili stejné barvy a lesku získal i koulař Tomáš Staněk, hodem 21,43 metru předvedl svůj nejlepší výkon sezony.

Největší zastoupení ve sbírce české atletiky má medaile bronzová. Po štafetě a Svobodovi tento cenný kov za třetí místo získali další dva členové české výpravy. Filip Sasínek překvapil v běhu na 1500 metrů a Adam Sebastian Helcelet získal bronzovou medaili v sedmiboji. Ten bojoval i za přítelkyni Denisu Rosolovou, kterou v pátečním závodě na 400 metrů postihl ošklivý pád. „Byl jsem psychicky úplně vyčerpaný. V pátek mi absolutně odešly síly. Jsem šťastný, že jsem to takhle zvládl. Protože jsem to prožíval s ní a tahle medaile je i pro ni,“ řekl v rozhovoru pro ČT Helcelet.

Martin Špaček

Vítkovice využily výhodu domácího prostředí, Chomutov schytal dva debakly

Po úvodních zápasech předkola play-off mají blíže k postupu Vítkovice a Mladá Boleslav. Plzeňští hokejisté neuspěli ani v jednom ze dvou vyrovnaných duelů, a tak odjíždějí ze severu Moravy bez bodu. Zato hráči Mladé Boleslavi potupili Chomutov dvěma vysokými porážkami, Severočeši na vlastním ledě inkasovali dohromady třináct branek. Obě série, hrané na tři vítězství, pokračují třetími zápasy ve čtvrtek.

Chomutovští nedokázali naplnit předpoklady favorita a v obou střetnutích zcela propadli. Hosté se v pondělí radovali ze snadné výhry 7:1, pomohl jim hlavně vynikající vstup do utkání. Hvězdou zápasu se stal útočník Tomáš Hyka, který proměnil po dvaceti sekundách hry trestné střílení a v úvodu druhé třetiny zkompletoval hattrick. Výrazně tak přispěl k vysokému vítězství svého mužstva. „Nesmíme se uspokojit, příště to může skončit třeba 1:0 pro soupeře,“ řekl Hyka pro oficiální web klubu.

Tým kouče Vladimíra Růžičky si nenapravil reputaci ani v úterý, Mladá Boleslav opět slavila vysokou výhru. Po úvodní dvacetiminutovce domácí ztráceli pouze gól, jenže ve druhé třetině obdrželi hned čtyři branky. Středočeši deklasovali soupeře 6:1 a naprosto ovládli dvojzápas na chomutovském ledě.

První mečboly v sérii si vybojovali také hokejisté Vítkovic. Ostravané vstoupili do předkola výhrou 3:1, ta se ale nerodila lehce. „Utkání neslo všechny znaky play-off. K vidění byla spousta osobních soubojů, oba brankáři předvedli skvělé výkony,“ řekl na tiskové konferenci vítkovický trenér Jakub Petr. Ještě minutu před koncem domácí vedli pouze o gól, navíc Plzeňští měli k dispozici přesilovou hru a odvolali brankáře. První bod svého mužstva pojistil trefou do prázdné branky obránce Karol Svoboda.

Plzeň byla v úterý blízko vyrovnání série, ještě deset minut před koncem základní hrací doby vedla 2:0. Jenže soupeř předvedl bleskový obrat, během necelých tří minut srovnali Erik Němec a Jan Výtisk. V prodloužení stačilo hráčům Vítkovic pouhých devět sekund, když Patrik Zdráhal využil zaváhání brankáře při nahození od červené čáry.

Tomáš Chramosta

Fotbalová Slavia vykročila vstříc mistrovskému titulu

Fotbalisté Slavie si před rekordní návštěvou v přímém souboji s druhou Plzní upevnili vedoucí pozici v tabulce. Duel lídra s úřadujícím mistrem rozhodl trefou v posledních minutách stoper Michal Frydrych. Zatímco Pražané pokračují v cestě za titulem, na který čekají už osm let, poslední Příbram prohrála třetí utkání v řadě a její naděje na záchranu se opět zmenšila.

Vyprodaný Eden v neděli 5. března po závěrečném hvizdu nadšeně burácel. Přes devatenáct tisíc diváků sice dlouho sledovalo bezbrankový boj o každou píď, zlomovým momentem se ukázalo být vyloučení plzeňského obránce Radima Řezníka, který po druhé žluté kartě putoval do sprch o 20 minut dříve. Jeho nedisciplinovanost potrestal v 88. minutě Frydrych: po rohovém kopu usměrnil hlavou míč na zadní tyči.

„Ve druhé půli jsme měli několik šancí a zaplaťpánbůh, že to tam spadlo. Myslím, že vítězství bylo zasloužené. Nevzpomínám si, že by Plzeň měla vyloženou šanci,“ citoval trenéra červenobílých Jaroslava Šilhavého deník Sport. Slávisté si tak na prvním místě zajistili čtyřbodový náskok, druhá Plzeň má však zápas k dobru. „V prvním poločase jsme dokázali Slavii eliminovat. Ve druhém poločase soupeř změnil rozestavení a získal hráče navíc. Dohrávali jsme v deseti, byli jsme v nevýhodě a po rohovém kopu jsme dostali gól,“ konstatoval kouč Viktorie Roman Pivarník.

Hned tři utkání 19. kola skončila bezbrankovou remízou a ani ve zbylých střetnutích gólů moc nebylo. V osmi zápasech jich padlo sedm, což je nejméně od ročníku 1993/1994. Sparta se doma proti Dukle dostala zásluhou Josefa Šurala do vedení už v páté minutě a ve zbytku zápasu pouze úspěšně hájila hubený stav 1:0. Teplice splnily povinnost a na Stínadlech udolaly předposlední Jihlavu stejným poměrem. Do třetice shodným výsledkem porazila Karviná o evropské poháry bojující Zlín. Liberecký Slovan si v záchranářském souboji připsal za výhru 2:1 důležité tři body na úkor poslední Příbrami. Středočeši naposledy zvítězili na začátku listopadu a po nepovedeném vstupu do jarní části soutěže pomalu ztrácejí naději na záchranu.

Výsledky 19. kola: Slavia - Plzeň 1:0, Sparta - Dukla 1:0, Karviná - Zlín 1:0, Liberec - Příbram 2:1, Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0, Jablonec - Bohemians 0:0, Slovácko - Brno 0:0, Teplice - Jihlava 1:0

Tabulka po 19. kole: 1. Slavia 44, 2. Plzeň 40, 3. Sparta 38, 4. Zlín 33, 5. Mladá Boleslav 30, 6. Teplice 27, 7. Karviná 26, 8. Jablonec 22, 9. Slovácko 21, 10. Dukla 20, 11. a Brno 20, 12. Bohemians 20, 13. Liberec 19, 14. Hradec Králové 17, 15. Jihlava 16, 16. Příbram 9

Jaroslav Keimar

Počasí